خسته ام … | نکات آشپزی

خسته ام …

زهرا عرفانی | نکات آشپزی | سپتامبر, 17 2012 | 443 نظر |
اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا اینجا را کلیک کنید

خسته ام از اینهمه وقاحت…

خسته ام از آدمایی که توی چشمام نگاه میکنن و حرفایی میزنن که خودشون میدونن ذره ای حقیقت نداره…

خسته از آدمایی که دم از شرع و قانون میزنن و حتی کوچکترین اعتقادی بهش ندارن…

خسته از اونایی که خودشون سایت دارن و اگه کسی از یکی از مطالبشون بدون ذکر منبع استفاده کنه، کل شهر رو به هم میریزن اما خودشون همین کار رو در حق دیگران انجام میدن…

همیشه سعی میکنم محکم باشم.

که اجازه ندم این مسائل روی روحیه م اثر منفی بذاره.

که شکایت نکنم و اطرافیانم رو ناراحت نکنم.

اما الان واقعا ناراحتم. واقعا رنجیده م. روحم خسته است از اینکه با این همه انرژی و اشتیاق، با این همه سختی و مشغله رسپی تولید کنم، رسپی رو آماده کنم، مرحله به مرحله و با سختی زیاد عکس بگیرم. اونم توی محیط خونه و بدون داشتن تجهیزات حرفه ای و بعد ببینم که آدمای بی وجدان ازش توی سایت های خودشون استفاده میکنن.

دیگه نمیخوام صبوری کنم و حرف نزنم. میخوام بگم واقعا این طور افراد هیچ فرقی با اون کسی که از دیوار مردم بالا میره ندارن. میخوام بگم نباید ناراحت بشن اگه دزد خطابشون کنم.

میخوام بگم اگه اینقدر به خودتون سختی میدید و مطالب من رو کپی میکنید، حداقل این مطلب رو بخونید شاید اون ته مونده وجدانتون باعث بشه از این کار دست بکشید.

میخوام شما قضاوت کنید:

اگه با شرایط من همچین مطالبی تولید کنید، بعد کسی مطلب شما رو توی سایتش کپی کنه وبعد به عنوان منبع فقط این کلمه رو نوشته باشه: “101recipe” بدون اینکه به سایت من لینک بشه و یا حتی نوشته باشن “منبع: 101recipe” و حتی با وقاحت تمام جلوی اون بنویسن گرد آوری شده توسط سایت تبیان زنجان چه احساسی دارید؟؟؟

تازه این اضافه شدن اسم سایت بعد از این سناریویی هست که در ادامه میخونید:

بعد از دیدن مطلبتون توی سایتشون بدون اینکه اسم منبع رو نوشته باشن، بهشون از طریق بخش تماس با ما ایمیل میدی، تمام ایمیل هات ریجکت میشه چون همچین ایمیل هایی اصلا وجود ندارن و وقتی که با مصیبت شماره تماسی ازشون پیدا میکنی، از طریق منشی شون میگن برام ایمیل بفرستید من تلفنی جواب نمیدم.

و بعد که اصرار میکنید تا بهش وصل کنن تا مسئولیت دزدی شون رو به عهده بگیرن، در جواب میگه که به من مستندات ارائه کنید که این مطلب برای شماست!!!!

و بعد از یک ربع صحبت کردن و یادآوری کردن وظایف اخلاقی و شرعی و قانونی شون تازه به من میگه باشه من ارجاع میدم تا اسم سایت شما اضافه بشه و طوری حرف میزنه که انگار به من لطف کرده ن که قبول کردن اون یه کلمه رو به عنوان منبع زیر مطلب بنویسن. و میگن که قانونی در این مورد نیست اما ما لطف میکنیم و به خاطر مسائل شرعی اسم سایت رو مینویسیم.

ضمن اینکه عکس های مرحله به مرحله رو هم حذف کردن بدون اینکه دقت کنن که من توی مطلب خواننده ها رو ارجاع دادم به عکس و وقتی اینو بهشون میگم، در جوابم میگن ما تبلیغ سایت های دیگه رو نمیکنیم!!! یعنی در حالی که مطلب رو از سایت من برداشتن، اینقدر مردونگی ندارن که حداقل این حرفو به من نزنن.

اون وقت چه احساسی داشتید؟ احساس نمیکردید کار کردن توی همچین فضای بیماری واقعا دیوانگیه؟؟

احساس نمیکردید که شما اومدید کاری انجام بدید تا برای بقیه مفید باشه و بتونن ازش به صورت مثبت استفاده کنن، اما خیلی ها هستن که هر روز به فکر دزدی مطالبت هستن. پس چه فایده داره این کار وقتی که خیلی ها درک ندارن که چه کاری داری انجام میدی.

بدون هیچ چشمداشتی، بدون هیچ هزینه ای برای خواننده ها، بدون هیچ رمزی، بدون هیچ جق اشتراک ماهانه ای دارم این کارو انجام میدم اما خیلی ها نمی فهمن.

من هیچ وقت دلم نمیخواست رایت کلیک رو توی سایتم ببندم. من سایتم رو راه انداختم تا همه بتونن جوری که راحتن ازش استفاده کنن. اما وقتی دیدم بعضی ها جنبه ی استفاده از اینترنت و مطالب به اشتراک گذاشته شده رو ندارن، بهتر دیدم که رایت کلیک رو ببندم.

اما همچنان بعضی ها هستن که این کار ها رو انجام میدن و در جواب اعتراضم یا با پر رویی برخورد میکنن یا ترجیح میدن نادیده بگیرن.

یکی دیگه از سایت هایی هم که این کار رو انجام داده، سایت آشپز آنلاین هست که ترجیح داده ایمیل های منو نادیده بگیره در حالی که تا به حال بار ها و بارها براشون ایمیل فرستادم.

متاسفم که خیلی از سایت های بزرگ، بزرگ شدن چون به جای اینکه تیم تولید مطلب داشته باشن، تیم دزدی مطلب دارن. مطلب رو از سایت های دیگه میدزدن و بدون اینکه لینک سایت منبع رو بگن، با یه اسم سر و ته جریان رو به هم میارن.

واقعا نمیدونم چی بگم.

نمیدونم چه کاری انجام بدم.

نمیدونم چرا حق های قانونی و شرعی که باید به من داده بشه، به عنوان لطفی که بهم میکنن در نظر میگیرن.

من اینجام تا تجربه هام رو با بقیه به اشتراک بگذارم. نیومدم تا برای هر یه دونه عکسم مدت ها زمان صرف کنم تا واتر مارک کنم که کسی به اسم خودش استفاده نکنه. نیومدم تا برای خودم زحمت اضافه کنم. اومدم تا دوستای جدید پیدا کنم و در کنارش تجربه هام رو بگم.

اما هر روز کار داره برام سخت تر میشه. روحم داره فرسوده میشه.

هر بار که یکی از مطالبم رو توی سایت های دیگه میبنم، انگار یه تیکه از روحم کنده میشه.

شما قضاوت کنید. مگه من چقدر فرصت دارم که بخوام همش دنبال برخورد قانونی باشم؟؟؟ من تا به حال با چندین سایت بزرگ به خاطر دزدی هاشون برخورد قانونی کردم که چون مشکل بر طرف شده، اسمشون رو نمیارم اما دیگه خسته شدم از این همه مبارزه.

مگه چقدر انرژی دارم که فکرم همش درگیر همچین مشکلاتی باشه؟؟ من وقتم بی ارزش نیست که بخواد همش صرف شکایت قانونی از همچین سایت های بی وجدانی بشه که دم از شرع و قانون میزنن.

پس میخوام ازتون خواهش کنم، از تک تک شما دوستانم، که اگه جایی دیدید که مطلبی از سایت من بدون ذکر لینک مستقیم منبع استفاده شده، خودتون بهشون تذکر بدید. باور کنید من نمیتونم دنبال همه این مشکلات باشم. احتیاج به کمک دارم. پس به عنوان دوستتون خواهش میکنم که اگه جایی همچین موردی دیدید، لینک مطلب از سایت من رو براشون بذارید و بهشون بگید که دزدی مطالب هیچ فرقی با بالا رفتن از دیوار مردم نداره.

به عنوان کسی که ازش حتی خیلی کم یاد گرفتید، میخوام که ازم حمایت کنید و منو توی این مشکل هم تنها نذارید.

به امید روزی که اینترنت از دزدان پاک بشه.

امتیاز به «101رسپی» در گوگل

 1. زهرا عرفانی

  سلام. ممنون از انرژی مثبتی که بهم دادید.
  خوشحالم که سایت و مطالبش برای شما و بقیه دوستان مفیده.
  مطمئنم که همین الان و با بستن رایت کلیک هم میشه از سایت استفاده کرد (پرینت مطالب یا نت برداری یا استفاده از لپ تاپ) همونطوری که خیلی ی ی ی از دوستان این کارو انجام میدن.
  به هر حال باید به این نکته هم دقت کرد که اگه آدم خودش هیچ کاری نکنه و فقط به خدا توکل کنه، کاری از پیش نمیره. من سعیم رو میکنم که مطالب سایت محفوظ بمونه و بعد از خدا هم میخوام که در قبال مشکلات کمکم کنه. اینکه من هیچ کاری نکنم و فقط بگم خدا کمک کنه، میشه توقع بیجا.
  امیدوارم همیشه شاد و موفق باشید.

 2. سحر

  سلام خانم عرفانی…من امروز باسایت شما اشنا شدم…خیلی جالب بود…خیلی..ولی 1نکنه…..مگه ایران از دزد پاک شده؟دیدم شما ارزوی پاک شدن اینترنت از دزدی را دارید،گفتم شاید ایران اتفاقی افتاده مننفهمیدم….عزیزم،به هر جهت کارتون عالیه و خوشمزه

 3. عاطفه

  سلام عزیزم امیدوارم که همیشه سلامت باشی. میشه لطف کنی بگی سبوس برنج منظورم ههمون چلتوک جداشدااز برنج چطوری ودر چه غذاهایی مصرف کنم؟یعنی اصلا اشکال نداره بخوریم؟

  زهرا عرفانی پاسخ در تاريخ می 12th, 2013 8:14 ب.ظ:

  سلام عزیزم.
  شلتوک قابل مصرف نیست اما سبوس رو میشه خورد. توی غذا نمیشه مصرفش کرد. اما میتونید پودر شده ش رو همراه با ماست بخورید. برای سلامتی دستگاه گوارش مفیده. البته اطلاعات تکمیلی در مورد خواص سبوس رو میتونید با سرچ توی اینترنت به دست بیارید.
  شاد باشید.

 4. سلام عزیزم زهرا جون
  بمیرم برات من نبودم چه اتفاقایی افتاده چقدر دلتو خون کردن الهی دلشون خون بشه چقدر آدمهای پست زیاد شدن ولی اینجور آدمها به زودی مهر رسوایی به پیشونیشون می خوره وآدمهای خوبی مثل شما با افتخار شاهد خوردشدنشون هستید عزیزم خیلی وقته که دزدی ودروغ دغل کاری تو بین مردممون زیاد شده که حیف ادم براشون مایه بذارن بازم معرفت ومرامتون انشالله موفق باشید منم حمایتتون می کنم بوووووووووووووووووووووس

  زهرا عرفانی پاسخ در تاريخ می 19th, 2013 2:18 ب.ظ:

  سلام عزیزم. خدا نکنه.
  به هر حال امیدوارم که اونا ام به زودی متوجه اشتباهشون بشن.
  ممنون از مهربونیت و شاد باشی.

 5. fatemeh

  سلام عزیزم برات دعامیکنم که اینقدشادی داشته باشی که دیگه فکراین کارهای وقیح نامردا نکنی.انشاالله همیشه شادوپرانرژی باشی که از دیدن موفقیت هات غبطه بخورند…

  زهرا عرفانی پاسخ در تاريخ ژوئن 6th, 2013 12:40 ق.ظ:

  سلام خانومی. ممنون از مهربونیت.
  شاد باشی.

 6. سارا

  زهراي عزيز سلام،خسته نباشي!
  من اولين باره كه به سايت شما سر زدم،همه چي واقعا عالي بود…
  ناراحتي شما رو درك و از زحماتي كه ميكشيد تشكر ميكنم
  خدا خيرتون بده

  زهرا عرفانی پاسخ در تاريخ ژوئن 22nd, 2013 11:01 ب.ظ:

  سلام عزیزم. ممنون از مهربونیت.
  شاد باشی.

 7. فائزه جووون

  سلام زهرا جونم سایتت عالیه من تنهات نمیذارم عزیزم امیدوارم موفق باشی

 8. نرگس

  سلام عزیزم خسته نباشی
  حست رو درک می کنم من خودم یه وبلاگ دارم واسه پسرم که یه متن رو به عنوان حسم به پسرم نوشته بودم و بعد از یه مدت دیدم یه وبلاگ دقیقاً با همان جملات بدون حتی حذف یک کاما کپی شده بود خیلی ناراحت شدم و پیش خودم گفتم این آدم چقدر احمقه که برای حسش نسبت به بچه اش باید از متن دیگر مادر ها کپی کنه و خودش جنم این کارو نداشته حالا که واسه شما پاشو فراتر هم گذاشته واقعاً ناراحت شدم برات ایشاء الله درست بشه
  راستی از این که راست کلیک رو قفل کردی هم ناراحتم هم خوشحال
  خوشحال واسه خودتون ولی ناراحت واسه خودم چون من متن های شمارا Print می گرفتم و موقع آشپزی ازشون تو خونه استفاده می کردم .

  زهرا عرفانی پاسخ در تاريخ آگوست 7th, 2013 5:23 ب.ظ:

  سلام عزیزم.
  هنوز هم میتونید پرینت بگرید. راهنمای پرینت رو از نوار قرمز رنگ بالای سایت پیدا کنید و مطالعه کنید.
  شاد باشید.

 9. paeezan

  بازم سلام خیلی متاسفم که از شما راست کلیک را تقاضا کردم هنوز دل نوشتتون رونخونده بودم
  اگه میشه ادرس سایتتون رو توی تمام عکسها طوری حک کنید که نتونن حذفش کنن به صورت پس زمینه
  نمیدونم شایدم تمام این راههارم رفته باشید
  شما نتیجه زحمتهاتون رو میبینید
  موفق باشید

  زهرا عرفانی پاسخ در تاريخ آگوست 12th, 2013 11:30 ب.ظ:

  سلام عزیزم.
  اگه دقت کنید روی تمام عکس ها واتر مارک آدرس سایت هست اما بازم…
  شاد باشید.

 10. zahra

  سلام عزیزم من امروزحرفاتو خوندم خیلی ناراحت کننده بود ما همه کمکت میکنیم.

 11. فائزه

  حتمااااااااااااااااا واقعا ناراحت کنند است.عزیزم حمایتت میکنیمممممممممممم

 12. mity

  سلام عزیزم من درکت میکنم این یه خیانته ولی عزیزم خدامون هست هرکی اینکاروکنه به شما مدیونه.واقعا سایت منحصربه فردیه اززحماتت ممنون.خودتوناراحت نکن گلم من هواتودارم.بازم ازتجربیاتت ممنون که دراختیارماخانومامیذارین

 13. saeed

  خسته نباشید.شماها واقعا افتخار ما هستید.هیچ کس نمی تواند ارزش شما را از بین ببرد من یکی از کسانی هستم که هر روز روزم را با سایت شما پر می کنم.لطفا از سسهای بیشتری بزارید.موفق باشید

 14. رها

  زهراجون سایتت نوشته هات عکسات راهنماییات عالیه هیچوقت از نامردی روزگار دلخور نشو روزگار نامرده ولی تو محکم باش تا کمر این روزگاز نامروت رو بشکنی هم من هم تموم کساییکه نوشته های تو باعث شده تو زندگی کلی چیزای خوبو تازه یاد بگیریم ممنون هستیمو همیشه برات دعا میکنیم امیدوارم همیشه شاد و خوشحالو پر انرژی باشی بوس بوس یدنیا به خوشمزگی همه غذاهای خوشمزت

 15. مریم

  متاسفانه استفاده از سایت شما واسه من و امساله من خیلی کند و خسته کننده ست.در دنیای سرعت و ارتیاطات همه چیز هست و از معایبش است ولی مزیت هاش سرعت است که شما با عرض سلام
  احتراماً سرعت دسترسی به آموزش را بسته اید که دلایل شخصی خودتان را دارید.ولی کارمند ها و خانم های شاغل در محیط کار شرعا نمیتونن پرینت بگیرن و درست نیست در منزل هم دیگه وقته اینترنت رفتن ندارن.من هزار تا سایت در فیس بوکم لایک داشتم که به صفحه ام میامد ولی به دلیله مشغله کاری در منزل و نبود فیلتر شکن در محله کار، فیس بوک را بستم و الان در اینترنت دنبال غذاهای ساده و سریع ویژه کارمندان و زوج های جوان هستم.با تقدیم احترام

  زهرا عرفانی پاسخ در تاريخ دسامبر 3rd, 2013 4:53 ب.ظ:

  سلام عزیزم.
  منم متاسفم اما اعتراض شما متوجه من نیست. متوجه اون دسته افراد سودجویی هست که منو به اینجا رسوندن.
  امیدوارم شما ام مثل بقیه دوستانی که از سایت استفاده میکنن، یه راه مناسب برای استفاده از سایت پیدا کنید یا از سایت های دیگه استفاده کنید.
  شاد باشید.

 16. فرنوش

  سلام خدمت شما دوست عزیز با تشکر از این همه مطالب خوب وسننجیده که خوش سلیقگی شمارا نشان میدهد لطفا طریقه عضویت در سایت را برایم ایمیل کنید تا از تجربیات شما بیشتر بهره ببرم چون به مطالب جدیدشما دسترسی ندارم باتشکر از توجه شما

  زهرا عرفانی پاسخ در تاريخ دسامبر 18th, 2013 3:34 ب.ظ:

  سلام عزیزم. ممنون از محبتت.
  لطفا به انتهای صفحه سایت برید. سمت چپ یه کادر هست که نوشته اشتراک ایمیلی مطالب. ایمیلتون رو وارد کنید و روی عضویت کلیک کنید. ایمیلی که براتون میاد رو تایید کنید و بعد از اون آپدیت مطالب براتون ایمیل میشه.
  شاد باشید.

 17. taha

  سلام
  واقعا خسته نباشید سایت بسیار زیبا و حرفه ای دارید من معلم هستم بعضی وقتها که خسته میشم سری به سایتهای آشپزی میزنم و دستور کیکی برمیدارم و کیک که البته اگه اسمشو بشه کیک گذاشت درست میکردم تا اتفاقی سایت شما را دیدم و ازش کیک نارگیل و پرتقال را درست کردم باورتون نمیشه چقدر عالی شد باورم نمیشد که این کیک را من درست کردم
  واقعا هنرمندی عزیزم مدام تو سایت شما میچرخم اصلا ناراحت نشو و روحیه ات را از دست نده همین که افرادی مثل من که وقت و توان مالی خوبی ندارن که کلاس آشپزی برن را آموزش میدی خدا به شما سلامتی و مال فراوان عطا نماید ودعای ما همیشه بدرقه راهتان باشد

 18. saeede

  باران تکراری نمیشود…
  هر وقت بیاید دوست داشتنی ست…
  تو برایم “بارانی”
  ممنون از محبتای بی دریغتون.حتما با این انسانهای نااگاه برخورد میکنیم وتذکر لازمو میدیم.

 19. sanaz

  سلام زهرا جان،

  کلی خندیدم وقتی طرف بهت گفته ما تبلیغ سایتهای دیگه رو توی سایتمون نمی کنیم!! مثل این میمونه که یه ماشین از یه کمپانی سوار بشی و روی مارکش رو بپوشونی به همه هم بگی من تبلیغ این کمپانی رو نمی کنم!! واقعا که کارشون زشته و به دور از انصاف.

  دستت درد نکنه عزیزم بابت رسپی های خوبت.

 20. فرنیا

  سلام تازه داشتم با خودم زمزمه میکردم که به هر دلیلی این سایتوراه انداختین وهر هدفی که داشتین انشاالله به خواستتون برسین که بعد با دیدن این مطلب کلی غمگین شدم واقعا ناراحت کنندس اما بهترین کار محکم قدم برداشتنه تا به هدفتون برسین مطمعن باشین شر هر کسی به خودش بر میگرده

 21. سارا

  سلام، ممنون از سايت خوبتون. اين قضيه ناراحت كننده است مسلمه . اما همه جاى دنيا اين قضايا براى سايت هايى كه خيلى عظيم نيستند پيش مياد ولى نهايتاً برد با شما است. شما هنرتون تو مغزتونه :) چقدر ميخوان دزدى كنند ؟ اعصابتون رو خورد نكنيد …

 22. سارا

  عزیزم الهی فدات شم میدونم خیلی ناراحتی از این آدمای پسته کپی میکنن بدون ذکر منبع

  ولی خدایی هیچ سایتی مث سایت شمارو قبول ندارم
  خیلی خوب توضیح دادی جوری که آدم فک میکنه همینجا کنارمی و داری توضیح میدی که چی به چیه

 23. سارا

  سلام

  این مطلب رو الان خوندم.

  متاسفم..میدونم خیلی دردناکه ..

  منم امیدوارم شبی از راه برسه که کسی تو دنیا قبل از خواب برای وجدانش لالایی نخونه !

 24. ترانه بهاری

  سلام بانو !

  خانم زهرا عرفانی !!!

  اگر دوست ندارید چیزی پخش بشه نباید انتشارش بدی !
  مطلب توی نت میذاری انتظار داری یه جا بمونه ؟!

  بنده ی خدا !
  زکات علم نشر اونه !
  زحمت کشیدی درست ، ولی وقتی مطلبت با ذکر منبع و لینک منتشر میشه اینقدر داد و قال نداره !
  بازم میگم دوست داری هنرت مثل یه راز بمونه بهتره خودت رازدار باشی !!!

  موفق باشید

  زهرا عرفانی پاسخ در تاريخ جولای 10th, 2014 2:58 ب.ظ:

  سلام خانم محترم.
  چه جالب که این نوع حرفا رو همیشه آدمای مذهبی به من میگن. نشر علم و زکات علم و بنده ی خدا و … کنجکاوم بدونم خودتون به این حرفایی که زدید چقدر عمل کردید و میکنید!!
  تنها دعام براتون اینه که این موضوع رو شخصا تجربه کنید و شخصا در موردش رنج بکشید تا در مورد دیگران همچین اظهار نظرهایی نداشته باشید…
  همیشه دل شکستن کار خیلی ساده ایه که شما ام الان به راحتی این کارو انجام دادید.
  خوش باشید…

 25. مهناز

  سلام خانم عرفانی. الان این مطلب را خواندم و کاملا حق را به شما دادم. آخرین نظر از طرف خانم ترانه واقعا با بی انصافی و بی سوادیه کامل نوشته شده بود. بله زکات عم نشر اونه که شما دارید الان اونو نشر میدید اما دزدی ربطی به زکات علم نداره. من از طرف اون خانم از شما معذرت خواهی می کنم. منم الان کاملا اتفاقی تو سایت سیمرغ تصویر زیبای شیرینی گردویی شما رو دیدم که زیر آموزش آن نوشته بود گردآورنده سهیلا پهلوان زاده. واقعا این کار دزدیه. خیلی دوستتون دارم. امیدوارم همیشه موفق باشید…

 26. سارا

  وب سایت خیلی عالی دارید
  ممنونم از شما
  زنده باشید

 27. خانم جان ما ایرانیا واسه همین هیچی نمی شیم. تو همه چی دزدی می کنیم. من هم همیشه می گفتم ذکات علم نشرشه اما اینقدر نامردی و دیدم و اینقدر کارها و مقاله های خودم رو دیدم که به اسم خودشون منتشر کردن و… که دیگه کلا ناامید شدم

 28. Hafez

  باسلام ودعای خیر…
  بقولا:گفتارواعمال هرکسی نمایانگرشخصیت اوست.
  درواقع لقمه ی حرام انسان را(عذرمیخوام)به دزدوحیوان مبدل میکنه…اینجوربی شخصیتهایی
  هستندبدون مجوزازاشخاصی پرتلاشی همچون حضرتعالیه سواستفاده میکنند.
  اینان عادت وروال زشتی راپیش گرفتن وبنابه ضرب المثل معروف:ترک عادت موجب مرض هستش.
  متاسفانه کاریشون نمیشه کردچون بی شخصیتی مرامشون هستش.
  خودتون رانگران نکنیدوواگذاریدبه احکم الحاکمین…موفقیت شماروصمیمانه آرزودارم.
  برقرارباشید…ان شاالله

 29. لیلا

  سلام
  خداقوت
  ممنون از سایت خوبتون
  به قول دوستم یکی ازبهترین سایتهای آشپزیه
  موفق باشی ان شاءالله

 30. شیرین

  عزیزم حتماً حمایتت میکنیم، تو خیلی عزیزی، لطفاً ما رو تنها نذار،خدا جواب این آدمها رو میده.

 31. پریدخت دشن

  من اولین باره که توی سایت شما نظر میذارم اما بارها از مطالب خوبتون استفاده کردم. واقعا متاسفم که باید انرژیتون صرف چنین کارهایی بشه و متاسفم واسه مردمی که فقط دم از شرعیات میزنن و تو عمل هر کار زشتی رو انجام میدن. امیدوارم که دیگه از این مشکلات نداشته باشید و منم بعنوان یه عضو کوچیک از خواننده هاتون اگه جایی مطالبتون رو ببینم حتما حتما تذکر میدم و به شما هم اطللاع میدم

  زهرا عرفانی پاسخ در تاريخ فوریه 3rd, 2016 6:30 ق.ظ:

  ممنون از محبت شما.
  همیشه شاد باشید.

 32. دوست

  سلام خانم عرفانی
  پیشنهاد میکنم مطالب ارزشمند خودتون رو در این سایت به صورت یک کتاب تالیفی چاپ کنید. این بهترین راه برای مقابله با سرقت مطالب است. چون در خصوص مطالب چاپ شده ضمانت اجرایی بالاتری نسبت به اینترنت به دلیل اخذ کد کتابخانه ملی و شابک و مجوز ارشاد داره.کمکی ساخته بود در حد توان در خدمتم.
  موفق باشید

 33. مهدیه

  سلام . . درود بر شما بانوی عزیز و با سلیقه. . فقط از زحماتتون تشکر میکنم.