محاسبه آنلاین وزن ایده آل بدن | تغذیه و سلامت با 101recipe.com
محاسبه وزن ایده آل بدن برای بزرگسالان
لطفا موارد زیر را وارد نمایید
جنسیت شما
قد شما
قالب بدن شما
جواب
  وزن ایده آل بدن شما به کیلوگرم وزن ایده آل بدن شما به پوند
میانگین
رنج تا تا
محاسبه خودکار 
   
جدول BMI

عوامل مهم در رسیدن به وزن ایده آل

برای محاسبه وزن ایده آل در این صفحه، از فرمول های جهانی استفاده شده و میتونه حدود وزن ایده آل رو برای شما مشخص کنه. همونطور که قبلا هم گفتم، وزن ایده آل دقیق شما، بهتره که توسط پزشک تعیین بشه و توصیه های لازم رو هم براتون داشته باشه. ضمن اینکه میتونید توصیه های تغذیه ای و ورزشی که در این لینک ها هستن رو هم بخونید و ازشون کمک بگیرید.

عوامل مهم در رسیدن به وزن ایده آل

 

برای رسیدن به وزن ایده آل تنها رژیم و ورزش کافی نیست و در برخی افراد علاوه بر گرفتن رژیمها درست و انجام ورزشهای صحیح باز هم کاهش وزن و لاغری رخ نمیدهد عوامل محیطی و ژنتیکی دارای تعامل های پیچیده با تاثیرات روانی،فرهنگی و فیزیولوژیک است.

 

در چنین افرادی علاوه بر بررسی عوامل هورمونی باید عامل وراثتی را نیز مورد بررسی قرار داد ، در بسیاری از این افراد انتخابهای تغذیه ای و یا سبک زندگی می تواند ژنهای چاقی و لاغری را فعال و یا غیر فهال نماید ، پس به خاطر همین موضوع به هیچ عنوان خودسر اقدام به گرفتن رژیم نکنید و با متخصصین این زمینه مشاوره نمایید تا نتیجه عکس نگیرید.

 

حتما به این موضوع توجه داشته باشید که ممکن است شما طبق محاسبات در این صفحه دارای وزن ایده آل باشید ولی در محاسبات درصد چربی بدن در گروه چاق قرار گیرید و این به خاطر این موضوع میباشد که در این صفحه فقط تناسب قد و وزن و نوع اسکلت بدن در نظر گرفته میشود ولی در قسمت محاسبه درصد چربی بدن به شما میگوید که وزن ایده آلتان به چند درصد چربی و چند درصد ماهیچه ها بافتها و استخوانبندی تقسیم میشود.